Agra Art | Galeria Ofertowa

 

GALERIA OFERTOWA - INFORMACJE

Galeria ofertowa to zwykła galeria online w której istnieje możliwość proponowania własnych ofert.
Wprowadzając taką modyfikację, mamy nadzieję, że pozwoli ona na łatwiejsze znalezienie ceny transakcji, zadowalającej dla obu stron.

Pełen Regulamin Usług Online (pdf)

 

OBIEKTY, OPISY, CENY

Wszystkie obiekty wystawione w Galerii Online są dostępne fizycznie w naszych galeriach w Warszawie, przy ul. Wilczej 55/63 lub Wilczej 70.
Nie oferujemy obiektów, których nie mamy w naszym posiadaniu. Każdy oferowana praca przechodzi identyczną procedurę weryfikacji, jaką stosujemy do obiektów przeznaczonych na aukcje publiczne. 

Staramy się , by zdjęcia obiektów w galerii odpowiadały najwierniej oryginałom, zachęcamy jednak do osobistego obejrzenia wybranego dzieła na "żywo". Na życzenie chętnie prześlemy emailem dodatkowe fotografie prac, jak również wybrane ich szczegóły (jak odwrocie obrazu, czy zbliżenie sygnatury).

Do każdego zakupionego przez Państwa obrazu dołączamy certyfikat z katalogowym opisem oraz kolorową reprodukcją zakupionego dzieła. (Wzór certyfikatu można obejrzeć tutaj)

Ceny w naszej galerii zawierają wszystkie opłaty ( Vat, Droit de suite) i nic nie jest doliczane przy zakupie.

REJESTRACJA I LOGOWANIE

Zachęcamy do założenia konta w naszym systemie. Zarejestrowany i zalogowany użytkownik ma dostęp do dodatkowych usług w Galerii:

 • możliwość składania ofert oraz rezerwacji
 • kupowania i płacenia online
 • dostęp do swojego panelu użytkownika, gdzie może przeglądać swoje aktualne i archiwalne oferty, rezerwacje oraz zakupy.

Dostęp do panelu użytkownika (po zalogowaniu) można uzyskać po kliknięicu na swój login (prawy górny róg strony, obok okna wyszukiwania)

Użytkownik zarejestrowany w systemie Agra-Art może również brać udział w naszych Aukcjach Internetowych oraz Aukcjach Live  (po uzyskaniu statusu Vip).

REZERWACJE

Przez Internet, można obraz zarezerwować (wymagamy wówczas wpłacenia depozytu w wysokości 10% ceny). Depozyt zwracamy po anulowaniu rezerwacji (przelewem lub uznaniem na karcie) lub w przypadku zakupu zaliczamy na poczet należności. 
Obiekt zarezerwowany jest widoczny dla wszystkich natomiast wyłączona jest możliwość zakupu. Można jednak dalej składać na niego oferty.
Czas rezerwacji obiektu jest ustalony standardowo na 7 dni.

 


SKŁADANIE OFERT

W Galerii można złożyć online ofertę z inną ceną - oferta ta zostanie przedstawiona właścicielowi do akceptacji. 
Aby złożyć ofertę trzeba być zarejestrowanym w systemie Agra-Art.

 • Można podawać oferty mniejsze / większe od proponowanej ceny.

 • Minimalna oferta nie może być mniejsza niż 70% ceny podanej w galerii (niższe oferty nie mają zwykle szans realizacji)

 • Czas obowiązywania oferty wynosi 7 dni.

 • Podanie jednej oferty nie wyklucza podawania innych ofert. Można także zmieniać swoje wcześniejsze oferty.

 • Aby złożyć ofertę trzeba być zalogowanym. Uzyskanie loginu wymaga rejestracji w systemie Agra-Art.

 • Składający ofertę zobowiązuje się do jej realizacji (czyli zakupu danego obiektu po oferowanej cenie ) w określonym czasie (7 dni od daty złożenia), o ile zostanie zaakceptowana.

 • W przypadku pojawienia się kilku ofert o tej samej cenie - pierwszeństwo ma oferta złożona wcześniej.

Przykład :

Obraz ma cenę w galerii 10 000 pln. Składamy ofertę z ceną 8000 pln. Agra-Art w ciągu5 dni kontaktuje się z właścicielem i informuje o ofercie. Właściciel może się zastanawiać do czasu ważności oferty, czyli do 7 dni. Gdy właściciel godzi się na ofertę - wówczas finalizujemy zakup.

Gdy oferta nie jest zaakceptowana, pozostaje dalej do końca założonego czasu (bo być może właściciel zmieni zdanie).

W między czasie ktoś inny może złożyć inną ofertę - niższą, lub wyższą. Gdy złoży niższą, to wówczas będzie ona rozpatrywana po upłynięciu czasu wyższej oferty, bądź po jej wycofaniu.

 

OBIEKTY PO OBNIŻONEJ CENIE - OKAZJE

Niektóre obiekty mogą mieć obniżoną cenę - zwykle taka obniżka jest ograniczona w czasie. Są one pogrupowane w kategorii "OKAZJE" oraz oznaczone w ten sposób: 

ROZLICZENIA I WYSYŁKI

Za zakupy w Galerii można zapłacić kartami płatniczymi lub elektronicznym przelewem online w wybranych bankach - więcej informacji tutaj . Można też oczywiście np obiekt zarezerwować, a resztę należności przelać nam na konto bankowe lub zapłacić kartą lub gotówką przy odbiorze obiektu.

Zakupione obiekty możemy wysłać/dostarczyć na koszt i ryzyko Nabywcy .
Transport niektórych obiektów może być, mimo starannego zapakowania, ryzykowny, ze względu na kruchość elementów (np dekoracyjne, gipsowe ramy).
Obiekty które wysyłamy, pakujemy starannie w paczki kartonowe, zaś sam obiekt zawinięty jest w folię bąbelkową i gąbkę.
Ponieważ transport dzieł sztuki bardzo zależy od indywidualnego obiektu, prosimy o skontaktowanie się z nami w celu ustalenia szczegółów odbioru, czy wysyłki.
Obiekty szczególnie cenne lub wrażliwe możemy dostarczyć własnym transportem.

W przypadku wysyłki za granicę, prosimy o kontakt, ponieważ  nie każdy obiekt może być wysłany bez specjalnego zezwolenia. 

Informujemy, że zgodnie z obowiązującym prawem, zbieramy dane osobowe klientów dokonujących transakcji w kwocie powyżej 15 000 euro. 

 

ZWROT ZAKUPU I ŚRODKÓW

 • Klient dokonujący zakupu jako konsument (osoba fizyczna, która nabywa towar w celu niezwiązanym z działalnością gospodarczą), który zawarł umowę na odległość za pośrednictwem Galerii Agra-Art SA, niezależnie od formy dostawy lub odbioru towaru, może od tej umowy odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie czternastu dni od dnia wydania mu towaru stanowiącego przedmiot tej umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie do Sprzedawcy, przed upływem tego terminu, odpowiedniego oświadczenia klienta.

 • POUCZENIE O PRAWIE ODSTĄPIENIA OD UMOWY WRAZ ZE WZOREM ODSTĄPIENIA OD UMOWY (pdf)

 • Zwracany obiekt należy odesłać na adres: Agra-Art SA, Wilcza 70, 00-670 Warszawa.

 • Należne środki zostaną zwrócone na konto Klienta w ciągu 14 dni od daty dostarczenia paczki.